Letné prestupové obdobie sa v Španielsku ešte nezačalo, no španielske denníky prichádzajú už teraz so zaujímavou správou. FC Barcelona bude tak ako každý rok veľmi aktívna na prestupovom poli a vo veľkom sa špekuluje hlavne o príchode Antoina Griezmanna. Francúzsky útočník sa ale zrejme nestane prvou letnou posilou katalánskeho veľkoklubu, pretože jeho krajan ho zrejme predbehne.

Vedenie klubu chce okrem útočných radov posilniť aj defenzívu a tieto problémy by mal zažehnať 22-ročný obranca Clément Lenglet. Mladý Francúz pôsobí momentálne v FC Sevilla, kde prišiel v januári 2017 ako neznámy hráč z vtedy ešte prvoligového AS Nancy Lorraine. Od svojho prestupu sa ale vypracoval na oporu zadných radov svojho mužstva, čo neuniklo pozornosti veľkoklubov.

Clément LengletV najbližších dňoch by mal podľa posledných správ podpísať päťročný kontrakt a prestupová čiastka by sa mala vyšplhať až na 35 miliónov eur. O svoje miesto v základnej zostave sa ale bude musieť poriadne popasovať. Gerard Piqué a Samuel Umtiti totižto odohrali veľmi dobrú sezónu a cez hráčov takýchto kvalít sa bude presadzovať len veľmi ťažko. Uvoľniť miesto v kabíne by mu mal od novej sezóny Thomas Vermaelen.

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.