Osmička štvrťfinalistov tohtoročného ročníka Ligy majstrov je kompletná. Doplnili ju futbalisti Barcelony a turínskeho Juventusu, ktorí prekvapenie nedopustili, v odvetách s Manchestrom City, resp. Dortmundom si hneď v prvej polovici jednogólový náskok z prvého zápasu poistili ďalším gólom a potom si už cestu do štvrťfinále s prehľadom ustrážili. Barcelona do neho postúpila ôsmykrát za sebou, čo sa ešte nikomu inému nepodarilo.

Hart čaroval, no nestačilo to.
Neymar už po piatich minútach trafil tyč, Messiho ranu po ďalších šiestich minútach ešte gólman Hart zlikvidoval, lenže po polhodine bol tvárou v tvár Rakitic bezmocný. Ten totiž dostal od Messiho takú parádnu prihrávku, že by bolo hriechom ju nepremeniť – 1:0.
Z upachteného a pramálo nápaditého ofenzívneho snaženia hostí sa zrodila vlastne len zblokovaná strela Nasriho a štyri žlté karty, ktoré ostrovania nazbierali. A mohli byť radi, že zostalo u žltých, pretože keby vynervovaný Nasri dostal za faul na Suáreza červenú, nemohol by sa diviť. Pochopiteľne, že v radoch hostí pracovala psychika, pretože výpady Barcelony boli smrtiace, čo dokazoval nielen Messi, ale minútu pred prestávkou aj Suárez, ktorého technický pokus skončil druhýkrát počas úvodnej polovice na tyči. Citizens v 2.polčase predsa len ožili, začali sa tlačiť do ofenzívy a tým logicky ponúkali domácim možnosti k rýchlym brejkom. Hosťujúci gólman ich však suverénne likvidoval, a nechával tak svojmu celku stále nádej. Ostrovania však usilovali aspoň o vyrovnanie márne. Milner, Nasri aj Agüero sa nedokázali v šestnástke Barcelony patrične zorientovať, Yaya Touré trafil len bočnú sieť a keď Agüero zlyhal dvanásť minút pred koncom pri exekúcii veľa prísne nariadeného pokutového kopu, o ktorý si pádom v šestnástke vyslovene povedal, bolo rozhodnuté. Barcelona zamierila po ôsmykrát v rade do osemfinále a ani nemusela ľutovať, že vyhrala iba jednogólovým rozdielom.

Rýchly gól Téveza určil réžiu zápasu
Argetinský legionár v drese Starej dámy Tévez zverencov Kloppa dokonale zaskočil. Pri prvom výpade Juventusu ešte možnosť ku strele premrhal, sotva sa však naplnila 3. Minúta a napriahol z dobrých dvadsiatich metrov a trafil šibenicu – 0:1. Pre Borussiu to bola skutočne neriešiteľná úloha, pretože musela doháňať dvojgólové manko. A to proti súperovi, ktorý defenzívu majstrovsky ovláda. Iba štrnásť gólov, ktoré inkasoval v 27 zápasoch talianskej Serie A, to dokladá viac než presvedčivo. Domáci sa o to napriek tomu pokúšali. Držali loptu, kombinovali, lenže z aktivity sa poriadna šanca nenarodila, nieto aby priniesla vyrovnanie. Propagačné pokusy míňali napospol bránu, a keď už medzi tyče mierili, nemohli Buffona ohroziť. Po polke mohli Tévez a Morata túžbu svojho trénera po druhom góle naplniť. Päť minút po prestávke k tomu totiž Tévez španielskeho spoluhráča doslova vyzval, lenže Weidenfeller jeho šancu zlikvidoval a svoj tím tak nechal ešte žiť. Dortmund síce žil, lenže 20 minút pred koncom dodýchal. Nielenže Buffona neohrozil, ale inkasoval druhýkrát. Morata ponúkajúcu sa príležitosť predsa len využil. Musel, pretože Tévez mu naservíroval loptu pred prázdnu bránu – 0:2. Výborne hrajúci Tévez potom skazu Borussie dovŕšil – 0:3. Nemecký celok tak prehral aj v domácej odvete a s Ligou majstrov sa lúči.

Odvety osemfinále futbalovej Ligy majstrov:
FC Barcelona – Manchester City 1 : 0 (1: 0)
Gól: 31. Rakitič. Rozhodca: Rocchi (It.). Diváci: 92 551. Prvý zápas: 2: 1, postúpila Barcelona.

Barcelona: Ter Stegen – Alves (90. Adriano), Piqué, Mascherano, Alba – Rakitič (84. Rafinha), Mascherano, Iniesta – Messi, Suárez, Neymar. Tréner: Enrique.
Manchester: Hart – Sagna, Kompany, Demichelis, Kolarov – Nasri (46. Navas), Touré (72. Bony), Fernandinho, Milner (87. Lampard) – Silva – Agüero. Tréner: Pellegrini.

Borussia Dortmund – Juventus Turín 0 : 3 (0: 1)
Góly: 3. a 79. Tévez, 70. Morata. Rozhodca: Mazic (Srb.). Diváci: 65 851. Prvý zápas: 1 : 2, postúpil Juventus.

Dortmund: Weidenfeller – Papastathopulos, Subotič, Hummels, Schmelzer (46. Kirch) – Gündogan, Bender (63. Ramos) – Kample, Mchitarjan (63. Blaszczykowski), Reus – Aubameyang. Tréner: Klopp.
Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Chiellini, Bonucci, Evra – Vidal, Marchisio, Pogba (27. Barzagli) – Pereyra – Tévez (81. Pepe), Morata (78. Matri). Tréner: Allegri.