Svetlo sveta uzrel ďalší zvláštny počin vedenia FC Barcelony. To má na svojom konte už množstvo nepochopiteľných a pochybných rozhodnutí, za ktorými stojí predovšetkým prezident klubu Josep Maria Bartomeu. Pribudlo mu ďalšie do zbierky.

Barcelona sa totiž celé leto zaujímala o svojho bývalého hráča Erica Garcíu, ktorý pred troma rokmi opustil akadémiu Blaugranas a za 2 milióny eur odišiel do Manchestru City. Tam sa 19-ročný obranca nedokázal presadiť, no Koeman v ňom videl potenciál a vedenie Barcelony ho chcelo odkúpiť nazad. V posledný prestupový deň, preto Barcelona poslala do Manchestru ponuku.

Tá bola vo výške 10 miliónov eur + ďalších 8 miliónov eur v bonusoch. Manchester City ju však odmietol, pretože k 8-miliónovým bonusom chcelo vedenie, aby Barca dohodila 2 milióny eur. To Bartomeu odmietol a prestup nateraz padol. V januári sa však Blaugranas budú o Garcíu pokúšať znova a malo by to ísť lacnejšie, pretože Španielovi končí v lete zmluva v Manchestri. Citizens však zjavne chcú vytrieskať z toho, čo najviac peňazí. Vedenie Barcelony odmietlo dať na stôl o 2 milióny viac. Paradoxne, sumu, za ktorú ho predávali do Angilcka pred troma rokmi.

eric garcia

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter