FC Barcelona sa bude v lete tuho usilovať o vystuženie svojho kádra novými posilami. Nebude to však jednoduché, pretože finančné pravidlá sú pre Kataláncov nekompromisné, čo priznal aj prezident Laporta. Barca si však bude musieť dať pozor na jeden citlivý prípad.

Ide o mladého záložníka Gaviho. Ten má s Blaugranas zmluvu len do budúceho leta a jej predlženie sa otriasa v základoch. Podľa medializovaných informácií si má Gavi pýtať vyššiu mzdu, než mu Barca ponúka. Takisto jeho agenti si žiadajú za predlženie kontraktu nezvyčajne veľké peniaze. Rokovania sú tak veľmi komplikované a podľa Španielov má Barcelona veľký problém.

>>Odchod zadarmo?! Barcelone chce ujsť jej najväčšia hviezda jari!<<

O služby 17-ročného Španiela javí enormný záujem Liverpool. Gavi má vo svojej zmluve výstupnú klauzulu vo výške 50 miliónov eur, ktorú sú The Reds ochotní vyplatiť aj napriek tomu, že by bol mladík budúce leto k dispozícií zadarmo. Záujem o neho je totiž veľký. Barcelona tak môže dúfať len v jediné. Že jej talent si predstavuje svoju budúcnosť v drese Blaugranas, tak ako jeho spoluhráč, ktorý chce hrať za Barcu prakticky navždy.

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Instagram/liverpoolfc, Instagram/pablogavi