Kylian Mbappé je stále horúcim kandidátom na letný odchod z Paríža St. Germain. Jeho zmluva totiž uplynie v lete 2022 a zatiaľ sa vedenie klubu nedohodlo so svojím hráčom na jej predĺžení. Ak sa to nepodarí, Francúzi ho v lete budú musieť predať, aby im nezdúchol zadarmo.

Okruh záujemcov o služby 22-ročného útočníka nie je zas tak široký. Najviac sa spomínajú španielski giganti – Real a Barcelona, v druhej línií má číhať Manchester City a Liverpool. Mbappé však už dávno mohol nosiť dres jedného z dvoch španielskych veľkoklubov. Prezradil to známy futbalový agent Junior Minguella pre Radio Marca.

mbappe

“Barcelona vedela, kto bol Mbappé (v roku 2017). Raz som sa rozprával o tom s prezidentom Bartomeuom bol poriadne sklamaný, že ho nepodpísali. Neviem či mi klamal, ale povedal mi, že športoví riaditelia si neboli istí týmto prestupom. Ponuka Monaku mala byť vo výške 130 miliónov eur + 25 miliónov eur v bonusoch,” povedal Minguella. Ako je známe, namiesto Mbappého angažovala Barcelona Ousmaného Dembélého z Dortmundu za 150 miliónov eur.

No nielen Barcelona s Francúzom zaváhala. “V tom čase chcel Mbappého aj Real Madrid. Ale nedokázal sa dohodnúť s hráčom,” stroho povedal agent. Mohlo teda ísť o ponúkaný plat, alebo o inú vec, no zaváhali aj oni. Barcelona aj Real Madrid tak majú dnes spoločný cieľ. Kúpiť Mbappého alebo Haalanda. Je možné, že jeden z nich zamieri na Camp Nou a druhý na Bernabéu. No Minguella radí obom. “Najprv musíte Haalanda a Mbappého presvedčiť zo športových dôvodov, aby k vám prestúpili.” Čo viac dodať.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter