HC ´05 Banská Bystrica obsadila v predošlej sezóne Extraligy 7. miesto, s čím v klube neboli úplne spokojní. Bolo to síce lepšie než 10. priečka z ročníka 2020-21, no ešte nedávno patril tento klub k našej elite, veď pred týmito dvomi „neúspechmi“ sa sedemkrát v rade umiestnil v TOP 3.

V čase, keď už kluby viac-menej svoje súpisky uzatvárajú a na trhu nie je veľa kvalitných voľných hráčov, zaskočil vedenie klubu svojou žiadosťou kanadský obranca Jake Cardwell. 30-ročný hokejista v predošlej sezóne plnil roku asistenta kapitána.

Hráč sa rozhodol po vzájomnej dohode ukončiť spoluprácu s klubom, a to z dôvodu, že už nechce hrať na takomto leveli. S manželkou a malým synom, ktorý sa narodil v Banskej Bystrici, sa chcú presťahovať do Talianska, kde bude hrať v nejakom klube z nižšej súťaže na amatérskej úrovni.

Vedenie Bystričanov to zaskočilo, no akceptovalo jeho požiadavku, hoci v túto chvíľu nemajú jasno, kto dôležitého a pomerne produktívneho obrancu nahradí. Cardwell hral v minulosti krátko aj v Nitre či Nových Zámkoch, pôsobil aj v českých Pardubiciach.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HC ´05 BANSKÁ BYSTRICA (@hc05bb)

Zdroj: Instagram/HC05bb | Foto: Instagram/HC05bb