32-ročný Mario Balotelli je jednou z najzvláštnejších postavičiek vo svete futbalu. Hráč s ohromným talentom a potenciálom, ktorý už vo veľmi mladom veku slávil úspechy s Interom Miláno a následne sa preslávil aj v Manchestri City.

Žiaľ, jeho škandály a nedisciplinovanosť spojené zrejme aj s jeho nie práve brilantným mozgom ho obrali o možnosť stať sa legendou. Teda, on je legendou, ale nie v úplne najlepšom zmysle slova. Každopádne, keď chce a naberie formu, vie byť nebezpečným pre ktorúkoľvek defenzívu. V sezóne 2017-18 strelil 18 gólov v Ligue 1 za Nice, v predošlej pre zmenu za Adanaspor v neľahkej tureckej Super lig.

V posledný augustový deň prestúpil za 2,6 milióna eur do Švajčiarska a začal obliekať dres klubu FC Sion. Ako sa mu darí? No, zatiaľ ťažko hodnotiť, veď pred reprezentačnou prestávkou mal Sion na programe len dve kolá a Mario v oboch nastupoval v záverečnej polhodine, zatiaľ čo v nedeľu 2. októbra sa objavil v základe a premiérovo skóroval. Hoci len z penalty, ktorú premenil s chladnou hlavou. Jeho tím ale tentokrát proti Winterthuru prehral 1:3 a klesol na 4. miesto.

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram/MB459 | Video: YouTube