Mario Balotelli si počas svojej bohatej kariéry vyskúšal už niekoľko veľkoklubov po celej Európe. Dnes je tento 27-ročný rodák z Palerma hráčom OGC Nice, kde pôsobí už druhú sezónu. Všetko však nasvedčuje tomu, že práve táto sezóna bude vo Francúzsku jeho poslednou. Záujem o jeho služby totiž prejavil klub z jeho rodného Talianska. 

Balotelli má zmluvu v Nice platnú len do konca tejto sezóny a tak je dosť pravdepodobné, že klub za jeho prípadný odchod nezinkasuje ani jeden cent. Určite sa však jedná o jedno z najlepších období v jeho kariére. Skúsený útočník zaznamenal na Allianz Riviera počas 49 vystúpení až 33 gólov, čo je úctyhodná bilancia. Sám hráč ale priznal, že v Nice sa mu máli, a je opäť pripravený vyskúšať si angažmán v niektorom z európskych veľkoklubov.

“Zavolal som svojmu agentovi a spýtal som sa ho, čo budeme robiť v januári. On povedal, že nevie, no ja chcem zostať v klube, takže uvidíme. Je ale pravdou, že by som chcel ísť opäť do nejakého veľkoklubu. Chcem hrať v Lige Majstrov a vyhrať nejaké trofeje. Mojím cieľom je vrátiť sa späť a vyhrať niečo dôležité. Určite neuvažujem o konci svojej kariéry. Mám 27 rokov, takže môžem hrať ešte šesť alebo sedem rokov na najvyššej úrovni.”

Len pár dní po týchto slovách prišli talianske médiá s informáciou, že o Balotelliho služby prejavil záujem tréner Neapola Maurizio Sarri. Ten by však chcel s jeho príchodom počkať až do leta, keďže v lete končí Balotellimu jeho zmluva. Otázkou ale zostáva, či má tento útočník až také kvality na to, aby sa stal pevnou súčasťou základnej zostavy mužstva, ktoré momentálne bojuje v Taliansku o titul.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.