Hokejisti HK Nitra prehrali v druhom semifinále extraligovej play off na svojom ľade s HC’05 Banská Bystrica 3:4 pp a sn a stav série tak je 1:1 na zápasy. Tretí a štvrtý duel v Banskej Bystrici sú na programe v nedeľu a v pondelok o 17.00 h.

Domáci mali výborný štart do zápasu. Už v 40. sekunde fauloval Hudec, následne vystrelil puk do hľadiska Kytnár a Nitra mala k dispozícii 30-sekundovú presilovku piatich proti trom. Sekundu pred vypršaním Hudecovho trestu ju využil H. Ručkay, ktorý dorazil do siete odrazený puk – 1:0. Košarišťan pri dohrávanej výhode o jedného hráča musel riešiť ďalšiu nebezpečnú strelu Königa. Hostia sa dostali do väčšieho tlaku až v 9. minúte pri hre 4 na 4 a hneď ho využili, keď sa medzi Valentove betóny trafil Surový – 1:1. Vyrovnaný stav trval iba do 14. minúty, keď domáci hokejisti využili ďalšiu presilovku. Školiak spoza bránky naservíroval puk Kuzmovi a ten príklepom prestrelil Košarišťana – 2:1. Bystričania si v závere vypracovali dve dobré šance, ale Valent zlikvidoval pokusy Handzuša aj Whitea.
Druhá tretina priniesla bojovný priebeh s minimom šancí. Hralo sa najmä v strednom pásme s množstvom osobných súbojov a aj vylúčení. Nitrania nepremenili tretiu početnú výhodu v rade a krátko po jej konci nepochodili v presile ani hostia. Mužstvá si potom zahrali takmer štyri minúty v kuse 4 proti 4, ale ani to nepriniesol ofenzívne oživenie. Väčšie šance prišli až po 33. minúte, keď mal tretí gól na hokejke Slovák, ale minul odkrytú bránku hostí. Vzápätí strieľal v dobrej pozícii počas ďalšej presilovky H. Ručkay. Domáci v nej však takmer inkasovali, po strate puku v útočnom pásme ho Bambúch vyviezol až pred Valenta a hľadal Surového, no ten sa už k dobrému zakončeniu nedostal. Nitra sa predsa len dočkala v 37. minúte, keď zvýšil na 3:1 Stümpel.

Hostia boli blízko k zníženiu v 45. minúte. Po akcii Bambúcha so Surovým sa druhý menovaný predral až k Valentovi, no domáci brankár svojich spoluhráčov podržal. V 51. minúte mal ďalší gól domácich na hokejke L. Novák, no pred brankárom nepochodil. Hosťom sa pomaly míňal čas, no nezložili zbrane a dvoma gólmi v rozpätí 23 sekúnd (53. a 54. minúta) dokázali vyrovnať. Zaslúžili sa o to Surový a White – 3:3. V riadnom hracom čase už gól nepadol a tak nasledovalo predĺženie. Ani v ňom sa však skóre nemenilo a o triumfe Banskej Bystrice rozhodol v samostatných nájazdoch Petr Kafka.

 

HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 3:4 pp a sn (2:1, 1:0, 0:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 3. H. Ručkay (König, Stümpel), 14. Kuzma (Školiak), 37. Stümpel (Tománek, L. Novák) – 10. Surový (Kudrna, Rosandič), 53. Surový (Biro, Handzuš), 54. White (Kytnár, Kudrna), rozh. sam. náj. Kafka. Rozhodovali: Jonák, Orolin – Kacej, Tvrdoň, vylúčení: 6:9, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, 3600 divákov (vypredané)

/stav série: 1:1/

HK Nitra: Valent – König, Ordzovenský, Mezei, Milo, Kuzma, M. Novák, Piačka, Bednár – L. Novák, Stümpel, Tománek – Pupák, Štefanka, Lelkeš – Slovák, Školiak, H. Ručkay – J. Ručkay, Bajtek, Mráz

HC’05 B. Bystrica: Košarišťan – Kousalík, Čížek, Rosandič, Gründling, Bambúch, Jaborník, Guimond – Hudec, Handzuš, Kudrna – Surový, Kytnár, White – Handlovský, Heizer, Kafka – Matoušek, Zigo, Kadura