V súčasnosti sa na slovenských štadiónoch hrá hokej len pred prázdnymi tribúnami, pričom amatérske súťaže sa nehrajú vôbec. Verme, že v sezóne 2021/22 sa všetko vráti do starých koľají a priaznivci nielen hokeja sa budú môcť konečne vrátiť v hojných počtoch na štadióny.

V tomto ročníku mal premiéru hokejový pohár, ktorého sa zúčastnilo dovedna šestnásť klubov, z toho päť celkov z 1. SHL. Vedenie slovenského hokeja sa pritom netají s myšlienkou, že do budúcna by ho chcelo rozšíriť aj pre všetky tímy z druhých líg, a teda, celkovo by sa ho mohlo zúčastniť cez tridsať klubov (záviselo by od počtu záujemcov). Nám však napadol jeden (neexistujúci a ani nikde nenavrhnutý) projekt, resp. turnaj, ktorý by podľa nás mohol prilákať záujem fanúšika.

O čo by šlo? Nedá sa spochybniť, že fanúšikovia klubov z nižších súťaží radi vidia konfrontáciu “ich” klubu so súpermi z vyšších líg. A rovnako tak ľudia majú radi derby zápasy. No tých na Slovensku veľa nie je. A práve tento “náš fiktívny turnaj” by niečo také ponúkol. Na krajských/regionálnych úrovniach by sa odohrali turnaje, z ktorých by víťazi postúpili do národného finále.

Ako príklad uveďme napríklad Trenčiansky kraj. Na jeho území je Dukla Trenčín, prvoligové tímy Dubnice a Považskej Bystrice, zatiaľ čo druhú ligu hrávajú pravidelne aj celky z Púchova, Prievidze či Partizánskeho. Nehovoriac o tom, že na rýdzo amatérskej báze mimo súťaží pod hlavičkou SZĽH existujú (alebo existovali) aj rôzne lokálne kluby. A všetky tieto tímy by sa mohli prihlásiť do krajského pohára, ktorý by zatraktívnil  sezónu. A keďže je jasné, že rozdiel medzi súťažami je ohromný, určili by sa isté obmedzenia. Napríklad za extraligistov by mohli hrať len hráči do 21 rokov a za prvoligistov hráči do 23 rokov. Podľa počtu účastníkov by sa vymyslel formát (príp. upravila dĺžka zápasov) a dohodlo by sa aj miesto konania.

Myslíte si, že by takéto turnaje mali význam alebo to považujete za úplný nezmysel? Prípadne, či si niečo podobné viete predstaviť v iných športoch. Napíšte nám do komentárov, sme zvedaví na vaše reakcie.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Facebook/HKSkalica