Diega Costu pozná futbalový svet skôr podľa jeho škandálov, než podľa jeho gólov a titulov. Naposledy pôsobil 32-ročný kontroverzný útočník v Atléticu Madrid, no obe strany sa 1. januára rozhodli ukončiť kontrakt. Costa si tak hľadá nový klub, Atlético náhradu.

Zverenci Diega Simeoneho zabojujú v tejto sezóne o titul a to bez pochýb. Skvelá forma a konzistentné výkony oprávňujú Atlético mať majstrovské ambície. K tomu však potrebuje argentínsky tréner kvalitný tím, útok nevynímajúc. Luís Suárez ťahá Los Colchoneros svojimi presnými zásahmi, no João Félix sa v tejto sezóne mierne trápi. Tento faktor plus túžba nahradiť Costu minimálne na lavičke znamená, že Atlético hľadá nového útočníka. Zdá sa však, že vedenie už našlo svojho favorita.

Ním by mal byť Moussa Dembélé z Lyonu. Na stole francúzskeho klubu už mala pristáť ponuka hosťovania s povinnosťou nákupu na konci sezóny, pričom výsledná čiastka by sa mala pohybovať okolo 30 miliónov eur. A hoci 24-ročný francúzsky útočník strelil v tejto sezóne len 1 gól v 16 zápasoch a momentálne laboruje so zranením ruky, Atlético to chce s jeho angažmánom risknúť. Lyon by však s týmto obchodom nemusel mať problém, keďže Dembélé je ozaj z formy. Práve naopak. OL si už malo aj vytipovať náhradu za neho, ktorou by mal byť útočník Leicestru, Islam Slimani, ktorý u Líšok len vysedáva na lavičke.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter