Medzi jeden z najväčších šlágrov osemfinále Ligy majstrov patril jednoznačne zápas Atlética Madrid s Juventusom FC. Hoci sa vo vzájomnom dvojzápase dávali väčšie šance talianskemu klubu, z víťazstva sa tešil madridský tím.

„Los Colchoneros“ porazili turínsku „Starú dámu“ 2:0 a nebyť dvoch zásahov videotechnológie, výsledok mohol byť pre Juventus oveľa horší. V drese „bianconeri“ sa objavil aj hviezdny Cristiano Ronaldo, ktorému obrovskú pozornosť nevenovali len televízne kamery, ale i fanúšikovia Atlética, ktorí pri každom jeho dotyku s loptou pískali a pokrikovali hanlivé chorály.

Niet sa čo čudovať, veď portugalský futbalista im ešte ako hráč Realu svojimi gólmi pravidelne kazil nielen náladu, ale aj sny o tituloch. Počas zápasu Atlética s Juventusom na piskot a urážky Ronaldo reagoval po svojom – kamery zachytili, ako im ukazuje 5 vztýčených prstov, ktoré majú symbolizovať jeho 5 titulov z Ligy majstrov.

Podobným gestom sa mal prezentovať aj po zápase, k čomu mal pridať aj nulu, ktorá zasa značí nula titulov Atlética Madrid v Champions League za celú jeho 115-ročnú históriu. Na reakciu predstaviteľov „Los Colchoneros“ sme nemuseli čakať dlho a pre španielsky denník Sport Ronaldove konanie okomentoval prezident „červeno-bielych“ Enrique Cerezo.

„Cristiano Ronaldo nevyhral 5 titulov Ligy majstrov, vyhral iba tri. Dva, ktoré vyhral proti nám, si nezaslúži,“ vrátil úder prezident Atlética Cerezo. Odvážne slová na adresu 34-ročného futbalistu, čo poviete?

Spomínané gesto Cristiana Ronalda

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter