Káder slovenskej hokejovej reprezentácie prejde pred domácimi Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji ešte dosť veľkou obmenou. Pribudnú hráči z NHL, no Slovensko má viacero zaujímavých mien aj v rámci AHL, tak sa na ne poďme spoločne pozrieť.

 

Marián Studenič

Len 20-ročná nádej slovenského hokeja včera oficiálne pribudla na súpisku Craiga Ramsayho. Či sa mu podarí prebojovať do konečnej nominácie je však naďalej otázne a bude to závisieť od jeho výkonoch v príprave.

Patrik Rybár

Brankárska otázka síce slovenský národný tím až tak netrápi, avšak tak kvalitná posila, akou je vo forme chytajúci mladík Patrik Rybár by sa zaiste hodila. Grand Rapids však nateraz bude bojovať v play off AHL a tak je prípadný príchod 25-ročného gólmana otázny.

Marko Daňo

Aj keď sa mu sezóna v AHL skončila, právo v NHL má na slovenského útočníka Winnipeg Jets. Klub si ho teda môže povolať do NHL, aby v prípade potreby zaskočil do zostavy. Winnipeg však prehráva v sérii 1:2 na zápasy a v prípade, ak by vo vyraďovacej časti skončil, mohol by byť 24-ročný útočník voľný pre domáce MS.

Peter Cehlárik a Tomáš Jurčo

Tím Providence Bruins narazí v play off AHL na Charlotte Checkers. Inými slovami povedané, nižšia zámorská liga zažije súboj Petra Cehlárika a Tomáša Jurča. Pre jedného z nich tak sezóna na farme skončí predčasne.

Na druhej strane Boston Bruins aj Carolina Hurricanes stále bojujú vo vyraďovacej časti NHL a tak môžu byť slovenskí hráči povolaní vyššie. Oba tímy však prehrávajú v svoje série 1:2 a sú tak bližšie k vypadnutiu. V dobrej konštalácii výsledkov by tak mohol slovenský výber posilniť aspoň jeden zo spomínanej dvojice.

Rozpis prípravných zápasov Slovenska pred MS 2019 

TIP DŇA: Hrozivé zábery z Turecka: Škrtel ostal bezvládne ležať na trávniku!

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Twitter, Facebook