Tottenham zďaleka nenapĺňa očakávania, ktoré mali jeho fanúšikovia po veľmi dobrom úvode sezóny. Aktuálne už vypadol z TOP 4 a forma Newcastlu a Manchestru United nie sú pre klub práve pozitívnymi správami.

Behom zimy zatiaľ do klubu nedorazila žiadna posila a vzhľadom k šírke kádra sa príliš neočakáva, že by malo prísť väčšie množstvo posíl. Jedna je ale možno na ceste. Pravý obranca či full-back Pedro Porro má množstvo skúseností, hoci má len 23 rokov.

Hráč Sportingu sa pritom ukázal vo výbornom svetle aj na jeseň vo vzájomných duelov v Lige majstrov. Na tento post má síce Tottenham až troch hráčov, no Doherty, Spence ani Emerson Royal práve neexcelujú. Ich výkony sú skôr premenlivé, čo je pre ambiciózny klub neprijateľné.

Španielsky futbalista patri v minulosti aj Manchestru City, no v nabitej konkurencii sa nepresadil, čo už dnes možno Guardiola ľutuje. Každopádne, jeho cena má byť až 45 miliónov eur a je otázne, či ju Tottenham bude akceptovať alebo dôjde ku kompromisu. Je to totižto výška výkupnej klauzuly, pod ktorú nemá v pláne portugalský veľkoklub v jeho prípade ísť. Aktuálne podľa anglických médií prebiehajú jednania.

Zdroj: 90min | Foto: Instagram