Streliť hetrik je samo o sebe pomerne náročne, obzvlášť v súťaži, akou je NHL. Avšak streliť tri góly v jednom zápase NHL behom presiloviek? To je ešte iná káva. Spomedzi slovenských hokejistov to dokázali štyria.

Mnohým by asi napadlo, že by to mohli byť Peter Šťastný, Peter Bondra, Marián Hossa a Marián Gáborík. Slušné tipy, čo poviete? Omyl! Ani jeden z nich to v kariére nedokázal. Kto teda?

Historicky prvým bol 8. februára 2002 Žigmund Pálffy, no jeho LA Kings i tak prehralo s Phoenixom 5:6.

Po viac ako troch rokoch to zopakoval Ladislav Nagy, konkrétne 3. decembra 2005 pri výhre jeho Phoenixu 4:8 na ľade Caroliny.

Na tretí presilovkový hetrik sa čakalo len chvíľu, veď už 4. februára 2006 sa to podarilo Miroslavovi Šatanovi behom duelu NY Islanders vs. Pittsburg 5:4. Šatan obliekal dres domácich.

Štvrtý, a dodnes posledný, komu sa to podarilo zo Slovákov, bol Richard Zedník. 5. februára 2008 to zvládol pri výhre Floridy nad Torontom 8:0.

Len dodáme, že úplným rekordom NHL sú štyri góly jedného hráča v presilovkách behom jedného duelu, pričom od roku 1945 (predtým sa niektoré presné štatistiky neviedli) to dokázalo len deväť Kanaďanov, posledným bol v roku 2003 Scott Mellanby a Gretzky medzi nich nepatrí.

Slovenské zápasové extrémy v NHL: Títo 4 hráći získali za stretnutie aspoň 6 bodov!

Zdroj: Quanthockey | Foto: YouTube