Arsenal čaká sezóna bez účasti v pohárovej Európe. Na Tottenham, ktorý sa v nasledujúcej sezóne predstaví v predkole Európskej konferenčnej ligy, stratil londýnsky klub jeden jediný bod. V nasledujúcej sezóne sa tak bude môcť plne sústrediť na domácu Premier League.

Arsenal však potrebuje v tomto lete nutne posilniť. Dlho sledovaným hráčom bol mimoriadne šikovný krídelník Emiliano Buendía, ktorý pôsobil v uplynulých troch sezónach v anglickom Norwichi. Arsenal javil o tohto Argentínčana mimoriadny záujem, no teraz prišla facka. Buendía totiž uprednostnil záujem Aston Villy a oficiálne sa stal jej hráčom. Klub z Villa Parku zaplatí za 24-ročného produktívneho útočníka neuveriteľných 45 miliónov eur!

O kvalitách Buendiu niet pochýb. V minulej sezóne odohral 39 zápasov v druhej anglickej lige, pričom strelil 15 gólov a na ďalších 17 prihral. Pre Villu je to úžasný prestup, z ktorého budú môcť ťažiť v nasledujúcej sezóne. V tej predošlej sa klub z Birminghamu dlho držal na priečkach zaručujúcich účasť v pohárovej Európe, no napokon skončil na 11. mieste aj za Arsenalom.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter