Záver prestupového obdobia bol skutočne poriadne nabitý. Od niektorých hráčov sa čakalo, že zmenia svoj dres na poslednú chvíľu, no presun podaktorých futbalistov by očakával málokto. Jedným z nich je aj ofenzívna hviezda Arsenalu.

Bolo jasné, že hviezdami nabitá ofenzíva “The Gunners” má prebytok hráčov a potrebuje sa niekoho zbaviť. Tréner Unai Emery začal v tejto sezóne dávať väčší priestor mladším a dynamickejším hráčom a tak čierny peter ostal v rukách 30-ročného Henrikha Mkhitaryana. Arménsky reprezentant, ktorý na juh Londýna prišiel v januári minulého roka z Manchestru United teraz zmení dres.

Dohodol sa na ročnom hosťovaní s talianskym AS Rím, ktorý by mal za jeho “hosťovačku” zaplatiť okolo 3 miliónov eur, plus prebrať na svoje plecia jeho výplatu. V dohode nebola zahrnutá možnosť na definitívny prestup po skončení hosťovania, takže na Emirates Stadium mu možno ešte neodzvonil posledný umieračik. Za Arsenal odohral Mkhitaryan 59 zápasov, v ktorých sa 9-krát gólovo presadil. Predtým pôsobil v Borussi Dortmund, Šachťare Donetsk a Pyuniku Jerevan takže pôsobenie v drese “Giallorossi” bude jeho premiérovou zastávkou v Serie A.

Zdroj: Dailystar.uk | Foto: Twitter