V posledných dvoch letných prestupových obdobiach urobilo vedenie Arsenalu mimoriadne kuriózny ťah. Z klubu svojho úhlavného rivala, Chelsea, ulovila dve hviezdy. Najskôr prišiel v roku 2019 David Luíz, o rok neskôr sa k nemu pridal Willian.

Obaja však s veľkou určitosťou po tejto sezóne skončia. Odchod Davida Luíza je už pár dní definitívne spečatený, informácie o konci druhej brazílskej hviezdy v klube však vyšli najavo len pred pár hodinami. Willian prestúpil do Arsenalu zadarmo, keďže na Stamford Bridge mu skončila platnosť zmluvy. Vo svojej úvodnej sezóne v drese Arsenalu však mimoriadne zaostal za očakávaniami, v dohromady 37 zápasoch vo všetkých súťažiach strelil len 1 gól a zaznamenal 7 asistencií.

Zmluvu s The Gunners má síce až do roku 2023, no to by jeho budúcnosť ovplyvniť nemalo. Za najhorúcejšieho kandidáta na prestup je považovaný zámorský klub Inter Miami, ktorého vlastníkom je David Beckham. Ten javil o Williana veľký záujem už počas minulého leta, no brazílsky krídelník si vtedy vybral Arsenal. Teraz by Beckham mohol tento prestup dotiahnuť do úspešného konca.

willian

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano | Foto: Twitter