Arsenal je v poslednom období spájaný so stále viac špekuláciami ohľadom odchodu jeho hráčov. Arséne Wenger má poriadne široký káder, čo pochopiteľne znamená, že niektorí hráči jednoducho priestor na ihrisku nedostávaju.

Jedným z nich je aj 28-ročný krídelník Theo Walcott, ktorý je tíme už od roku 2006. Pre anglického reprezentanta je Arsenal okrem Southamptonu, kde strávil prvú polsezónu svojej profesionálnej kariéry, vôbec jediným tímom, za ktorý kedy hral. Skúseností má na rozdávanie, veď pod Wengerom odohral takmer 400 zápasov so solídnou bilanciou 108 gólov.

V aktuálnej sezóne je ale takmer nevyužitý, veď v Premier League odohral len 53 minút. O niečo lepšie sú na tom jeho štatistiky z Európskej ligy či ligového pohára, no o jeho budúcnosti sa aktívne hovorí. Záujem prejavilo AC Miláno, ktoré ale údajne nie je ochotné platiť mu viac ako sto tisíc eur týždenne.

Olej do ohňa však prilial aj aktuálny manažér Evertonu Sam Allardyce, ktorý priznal, že s Arsenalom o Walcottovi rokujú, pričom vyzdvihol jeho skúsenosti i kvality, keďže podľa jeho slov Evertonu takýto typ hráča chýba. Ako rokovania dopadnú, je otázkou pre najbližšie dni.

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.