Londýnsky Arsenal sa spamätáva z minulosezónneho piateho miesta, ktoré znamená neúčasť v Lige majstrov po dvoch desaťročiach. Klub aj z tohto dôvodu plánuje v lete výraznejšie zásahy do zostavy. Napriek tomu však do tímu zatiaľ dorazila jediná posila!

Tou je Bosniak Sead Kolašinac, ktorý prišiel do Londýna zo Schalke ako voľný hráč. Teraz však Arsenal poslal očakávanú oficiálnu ponuku šampiónovi zo sezóny 2015/16. Londýnsky klub chce za 40 miliónov eur získať alžírskeho krídelníka Riyada Mahreza, ktorý po fantastickej predminulej sezóne v tej práve skončenej až tak neoslnil. Vo všetkých súťažiach nastúpil Mahrez do 48 zápasov, v ktorých strelil 10 gólov. Na jeden gól potreboval stráviť na ihrisku až 375 minút, zatiaľ čo pred rokom len 172 minút.

Sead Kolašinac

Napriek tomu v ňom Wenger vidí obrovský potenciál. Môže pomôcť celému Arsenalu, ktorý stále očakáva stratu Alexisa Sáncheza. Mahrezovov prvou voľbou mala byť FC Barcelona, no tá momentálne už o jeho služby záujem nejaví. Podľa dostupných informácií by si mal Mahrez v Arsenale finančne polepšiť, pričom mu “Kanonieri” ponúkajú hneď štvorročný kontrakt.

Riyad Mahrez

Ďalším úlovkom po Mahrezovi by mal byť pre Arsenal francúzsky zakončovateľ Alexandre Lacazette z Lyonu.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.