Lionel Messi je podľa mnohých najlepším futbalistom všetkých čias. To, čo 30-ročný útočník predvádza už viac ako desaťročie, je absolútne fenomenálne. Nehovoríme len o góloch, ale o celkovom hernom prejave, ktorý viacerí označujú priam za mimozemský.

Sám Argentínčan nepochybne o sebe vie, že má nesporné kvality. Napriek tomu vyhásil, čo by chcel na sebe zmeniť, pochopiteľne k lepšiemu. „Chcem byť perfektný vo všetkom a zlepšiť svoje herné činnosti na maximum. Ktoré? Hovorím predovšetkým o pokutových kopoch. Musím ich viac trénovať,“ povedal Messi, ktorý vie, o koľko gólov ich nepremenením pripravil seba i svoj tím.

Štatistici Messimu napočítali v profesionálnej kariére už 22 zahodených kopov zo značky bieleho bodu. Keďže ich kopal presne sto, nie je ťažké vypočítať, že jeho úspešnosť je 78%, čo je skutočne na hráča jeho kvalít trošku podpriemerné číslo. Tragédiou to ale rozhodne nie je.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.