Brazília sa na majstrovstvách sveta v Rusku snažila už o svoj šiesty titul. Skončila však na kopačkách Belgičanov, ktorí ju po výhre 1:2 vyradili z turnaja. Smutných „Kanárikov“ a najmä ich fanúšikov sa však rozhodla potešiť netradičná osoba. 

Je známe, že na juhu amerického kontinentu panuje veľká rivalita medzi Brazíliou a Argentínou. O to zvláštnejšie bolo, keď pápež František, mimochodom pochádzajúci z Argentíny, vyniesol na námestí sv. Petra vo Vatikáne povzbudzujúce slová na adresu brazílskych fanúšikov.

„Vidím brazílske vlajky a pozdravujem Brazílčanov a povzbudzujem vás,“ začal svoj príhovor zo svojho tradičného miesta, kde každú nedeľu pozdravuje rôznych pútnikov, ktorí sa rozhodli navštíviť námestie sv. Petra. „Stane sa to inokedy,“ dodal poznámku k neúspechu ich futbalovej reprezentácie na MS v Rusku, kde mala len tie najvyššie ambície. Následne zaželal celému davu príjemnú nedeľu a pripomenul im, aby neprestávali v modlitbách.

Pápež František tak opäť ukázal, že je veľkým futbalovým fanúšikom, no zároveň sa snažil ísť príkladom správania sa aj ostatným futbalovým rivalom a ich fanúšikom. Všetko aj preto, že podobná prehnaná rivalita končí často konfliktmi, ktoré do športu nepatria.

Gigi Buffon a pápež František

Zdroj: Marca.com | Foto:  Twitter