Chelsea sa aj napriek poslednej ligovej prehre 0:2 s Tottenhamom drží na prvej priečke Premier League a Diego Costa je so 14 gólmi najlepším strelcom súťaže. Herný systém funguje tak, ako má a “The blues” majú všetky predpoklady na to, aby na konci tohto ročníka zdvihli nad hlavu víťaznú trofej. Aj napriek týmto skutočnostiam nie je Antonio Conte spokojný a ako správny manažér chce svoje mužstvo zdokonaľovať aj naďalej. 

Prvým krokom by mala byť posila na poste útočníka. Diego Costa je kvalitný, momentálne jeden z najlepších útočníkov na svete, no všetci dobre poznajú jeho povahu. Mimo toho však do “hry” môže zasiahnuť aj zranenie. Samozrejme, Chelsea má náhradníka, ktorým je mladučký 23-ročný Michy Batshuayi. Ten prišiel pred sezónou z Olympique Lyon, no v Chelsea do zápasov naskakuje iba ako striedajúci hráč a veľa priestoru nedostáva. Michy by mal pravdepodobne odísť na hosťovanie. Záujem oňho javia kluby ako West Ham či Crystal Palace.

Týmto krokom chce Antonio Conte docieliť, aby sa mladý Belgičan aklimatizoval na Premier League. Ako náhradu si talianský kouč vyhliadol útočníka, s ktorým už kedysi spolupracoval. Ide o Fernanda Llorenteho, ktorý zmenil po odchode z Juventusu pôsobisko hneď dvakrát. Po nevydarenom angažovaní v drese Sevilly zamieril do anglickej Swansey, kde potvrdil, že góly dávať nezabudol – na svojom konte ich už má šesť. Je tak veľmi reálne, že Antonio Conte a Fernando Llorente sa stretnú v jednom tíme znova.

Najlepšie momenty Fernanda Llorenteho

Zdroj: Facebook.com, YouTube.com | Foto: Talksport.com