Aj keď málokto čakal, že by sa turnaj takých veľkých rozmerov mohol v Česku uskutočniť, opak je pravdou a cirkus Oktagon, ako sa sami nazývajú, priniesol divákom skvelú show. Síce bez diváckej kulisy, ale so skvelým a nadupadným programom. 

Smolná organizácia OKTAGON MMA si od marca tohto roku prechádza doslova peklom. Zrušené turnaje, bojovníci bez zápasov, zápasy bez divákov, diváci bez zážitku. V poradí sedemnásty turnaj bol ohrozený azda najviac, do poslednej chvíle sa nevedelo, či sa bude môcť uskutočniť.

Každopádne, organizátori dostali výnimku pre veľkú medzinárodnú športovú akciu a aj keď s prísnymi opatreniami, ale predsa „doručili“ fanúšikom skvelú show! Výkon večera predviedol Andrej Kalašník, keď brutálnym kolenom ukončil svojho nórskeho súpera OJ Johnsona.

Návrat do klietky zažil po prehratom zápase storočia aj Karlos Vémola, prvé dve kolá kontroloval tradične na zemi a nakoniec svojho súpera Thomasa Robertsena utiahol na north-south coke. V titulovom zápase welterovej váhy medzi Kozmom a Kertészom fanúšikovia videli výbornú 5-kolovú bitku, kde tesne na body vyšiel ako víťaz úradajúci šampión Kozma.

Kompletné výsledky turnaja OKTAGON 17

do 77,1 kg (o titul)
David Kozma (ČR) – Maté Kertész (Maď.) – Kozma na body

do 90 kg
Karlos Vémola (ČR) – Thomas Robertsen (Nór.) – Vémola v 3. kole na submisiu

do 77,1 kg
Mateusz Strzelczyk (Poľ.) – Vlastislav Čepo (SR) – Strzelczyk v 2. kole na submisiu

do 77,1 kg
Andrej Kalašník (ČR) – Ole-Jorgen Johnsen (Nór.) v 1. kole KO

do 70,3 kg
Matej Kuzník (ČR) – Štěpán Guba (ČR) – Kuzník v 2. kole TKO

do 65,8 kg
Abdelmoumen Mssaate (Franc.) – Tomáš Lynh Le Sy (ČR) – víťaz Mssaate v 1. kole na submisiu

do 83,9 kg
Pavel Salčák (ČR) – Petr Bartoněk (ČR) – víťaz Salčák v 1. kole na submisiu

Zdroj|Foto: TS OKTAGON MMA/