Slovensko, ako sme písali, bude v nedeľu 9. októbra v osudí žrebu kvalifikácie o EURO 2024 medzi Maltou, Lotyšskom či Cyprom v 5. výkonnostnom koši. Ani to ale ešte nemusí znamenať definitívnu beznádej.

Áno, kvalita nám chýba na viacerých postoch a o tom, že mávnutím čarovného prútiku budeme v kalendárnom roku 2023 odrazu zdolávať veľmoci, môžeme skôr len snívať. I keď nutno dodať, že niekedy futbal nemá logiku a niektorým celkom sa hrá lepšie, keď je proti nim silnejší súper.

Každopádne, na EURO 2024 sa okrem Nemecka, ktoré ho hostí, kvalifikujú aj všetky celky umiestnené v desiatich kvalifikačných skupinách umiestnené na 1. a 2. mieste. Ostatné tri krajiny sa kvalifikujú cez dodatočnú baráž vďaka umiestneniam v Lige národov, čo sa nám, žiaľ, taktiež týkať nebude, keďže sme obsadili až 3. miesto v skupine C-divízie.

Ak teda budeme chcieť postúpiť na EURO 2024, budeme musieť v kvalifikačnej skupine obsadiť prvú alebo druhú priečku. My sa ale pozrime na to, ako najschodnejšie alebo najhoršie môže vyzerať naša skupina.

Na základe toho, ako budú krajiny rozdelené, môžeme teoreticky dostať takúto skupinu – Maďarsko, Izrael, Albánsko, Faerské ostrovy a my (plus prípadne jeden z trojice Lichtenštajnsko, Andorra, San Maríno, ak budeme v skupine 8, 9 alebo 10).

Opačným extrémom môže byť skupina Portugalsko/Holandsko, Anglicko/Francúzsko, Švédsko, Grécko a my (plus možno jeden z tria zo 6. koša). Dosť veľký rozdiel. Nemyslíte?

AKTUÁLNE: Slovensko v 5. koši pri žrebe EURA. Toto je dôvod!

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram/Milanskriniar