Anglická futbalová reprezentácia vstúpila do MS v Katare správnou nohou, Irán rozstrieľala 6:2 a ako prvá od semifinále MS 2014, keď Nemci strelili Brazílii sedem gólov, strelila na šampionáte viac ako päť gólov v zápase.

V 76. minúte šiel z ihriska za rozhodnutého stavu Harry Kane, ktorého nahradil Wilson. Už predtým bol nepríjemne atakovaný smerom na členok, a hoci pokračoval nejakú dobu v hre, napokon bol z preventívnych dôvodov stiahnutý.

„Zatiaľ nie je známe, či ho zranenie vyradí z piatkového zápasu proti USA, ale pochybnosti sú,“ povedal po úvodnom zápase majstrovstiev sveta vo futbale  Gareth Southgate. Ten spočiatku zľahčoval obavy zo zranenia Kanea slovami: „Myslím, že Harry je v poriadku. Vyzeralo to ako zlý zákrok, ale pokračoval v hre. Striedali sme ho, pretože sme cítili, že je to moment v hre, kedy to môžeme urobiť.“

Aj keď sken neukáže nič vážne, Southgate sa teraz môže rozhodnúť vynechať Kanea proti USA, aby ho ochránil. Ak Kane nebude môcť hrať, Wilson by súperil o miesto v zostave s Rashfordom, ktorý skóroval pri víťazstve nad Iránom.

Stratiť hviezdu Tottenhamu by však bola veľká rana. Proti Iránu sa do zápisu o skóre nedostal, no pripísal si asistencie na góly Marcusa Rashforda a Raheema Sterlinga. Je tiež osvedčeným strelcom na veľkých turnajoch, keď šesťkrát skóroval na MS 2018 a ďalšie štyri pridal na EURE 2020.

Práve s kotníkmi mal v minulosti Kane najväčšie problémy, trikrát pre ich zranenia vynechal výraznejšie zápasové porcie. Od marca 2020, keď sa po dvoch mesiacoch vrátil na ihrisku, však nastúpil vrámci Premier League do 96 zo 100 duelov Tottenhamu, vždy v základnej zostave.

Zdroj: 90min | Foto: Instagram