Osemfinálový zápas Majstrovstiev Európy medzi Anglickom a Nemeckom priniesol vysoko taktickú bitku s úspešným koncom reprezentácie Troch Levov. Angličania porazili Nemcov 2-0, no tento zápas napísal aj iný príbeh. Tak trochu znechucujúci, no s pekným koncom.

Po góle na 2-0 začali fanúšikovia vo Wembley oslavovať postup do štvrťfinále. Teda tí anglickí. Kamera si však našla aj smutný sektor Nemecka, kde nad neúspechom svojich miláčikov plakalo malé nemecké dievčatko v náručí svojho otca. Angličania však medze nepoznajú a tak sa tomuto dieťaťu začali nechutne vysmievať, pridali pár xenofóbnych urážok a ukázali svoju zvrátenú tvár aj na sociálnych sieťach.

Lež našiel sa jeden, ktorého táto situácia mimoriadne pohoršila. Joel Hughes z južného Walesu zorganizoval zbierku peňazí, aby odškodnil malú Nemku za hlúpe urážky Britov.  „Nesnažím sa zmeniť svet. Pokiaľ vrátim tomu dievčatku úsmev na tvár, alebo presvedčím jej rodičov, že my Briti sme dobrí ľudia, tak sme dokázali aspoň jednu vec,“ citoval iSport.cz britského fanúšika.

Ten vyzbieral neskutočných 40 000 eur a chcel túto sumu rodine dourážaného dievčaťa darovať. Tí však sumu odmietli s tým, že chcú ostať v anonymite.  „V záujme našej dcéry a rodiny by sme chceli zostať v anonymite. Všetkým veľmi pekne ďakujeme za vyjadrenú podporu. Naša dcéra by bola rada, ak by ste vaše štedré dary venovali Detskému fondu Organizácie spojených národov – UNICEF-u.“ prehlásili jej rodičia. Kontroverzný príbeh s milým koncom. Hughes sa teraz stal terčom pre všetkých dotknutých anglických fanúšikov, ktorí sa ho na sociálnych sieťach snažia všelijako znemožniť. Nepochopiteľný národ.

Zdroj: iSport.blesk.cz | Foto: Twitter