Everton si v tejto sezóne Premier League počína mimoriadne dobre. Liverpoolsky klub je nečakane na dostrel čela tabuľky s celkom konzistentnými výsledkami, ktoré občas naruší nečakaná prehra, ako napríklad s West Hamom. Ťahúňom tímu je 11-gólový Dominic Calvert-Lewin.

Jeho parťákom v útoku mal byť 20-ročný Moise Kean, no ten po katastrofálnej sezóne odišiel 4. októbra 2020 na hosťovanie do PSG. Everton ho pred minulou sezónou kúpil z Juventusu za 27,5 milióna eur, no vizitka 4 góly a 2 asistencie v 37 zápasoch všetkých súťaží absolútne nespĺňala požiadavky vedenia klubu. A tak ho poslali na spomínané hosťovanie do Francúzska. Tam je Kean mimoriadne gólovo produktívny, veď v 12 ligových zápasoch skóroval až 8-krát.

Zdá sa teda, že mladému talianskemu útočníkovi len nesadla náročná Premier League a v kvalitatívne slabšej Ligue 1 sa uchytil oveľa lepšie. Prečo by ho teda PSG nemalo podpísať natrvalo? Tréner Evertonu, Carlo Ancelotti už s ním viac nepočíta a vyslal všetkým jasný odkaz.

“Najprv je potrebné pozrieť sa na hráčovo želanie. Ak chce ostať v PSG, potom by si mali oba kluby sadnúť za stôl a pozhovárať sa o tom. Náš klub je otvorený hovoriť o tom, ak PSG chce podpísať Keana, ktorý je v tomto momente ozaj v skvelej forme,” povedal na tlačovke taliansky kouč.

Viac na rovinu to povedať nemohol a je to teda už len v rukách katarských šejkov vo vedení Paríža, aby transfer odklepli. Nemajú nejaký extra dôvod Keana nekupovať. Veď gólovo žiari a vekom je mimoriadne perspektívny hráč do budúcna. Čo sa týka financií, je len ťažko predpokladateľné, žeby Everton požadoval za Keana sumu vyššiu než 30 miliónov eur. To nie je až taká závratná suma pre parížsky celok. Potrebný je teda už len súhlas trénera Mauricia Pochettina.

Zdroj: Football-italia.net, Transfermarkt.com | Foto: Twitter