Všetky európske hokejové súťaže už majú nejakú tú dobu sezónu 2017/2018 úspešne za sebou. Oficiálna webová stránka medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) opäť vydala rebríček najnavštevovanejších súťaží na starom kontinente. Ako je na tom slovenská Tipsport liga?

Priemerná divácka kulisa na zápasoch základnej časti Tipsport ligy medzisezónne poklesla o 68 divákov na stretnutie. V sezóne 2016/17 chodilo na zápasy v priemere 1 905 priaznivcov, v tej aktuálnej 1 837. Paradoxne, v porovnaní najvyšších súťaží v Európe o jednu priečku poskočila (z 10. na 9. miesto). Česká extraliga si udržala piatu pozíciu, no divácky záujem sa zvýšil v priemere o 277 divákov na aktuálnych 5 455. Alarmujúcou informáciou pre náš hokej môže byť aj fakt, že Tipsport ligu preskočila v návštevnosti aj WSM liga, teda druhá najvyššia česká súťaž!

Najnavštevovanejšie európske hokejové ligy 2017/2018

Zdroj: Iihf.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.