V ostatnom čase sa nám môže zdať, že sa slovenskému hokeju blýska opäť na trošku lepšie časy. Predsa len, talentov, ktoré smerujú od zámoria alebo nám robia dobré meno v popredných európskych súťažiach, máme hneď niekoľko. Avšak, preraziť aj v NHL je oveľa ťažšie.

Medzi nádeje slovenského hokeja nepochybne patrí aj 23-ročný Marián Studenič, ktorý si v predošlej sezóne pripísal debutové štarty v NHL za New Jersey Devils a stihol streliť gól a pridať jednu asistenciu. Nová sezóna ale opäť preňho znamená „len“ striedanie pôsobísk medzi NHL a AHL.

Čo však Studeničove čísla? Zatiaľ, čo v AHL už bodoval aj v sezóne 2018/19, a aktuálne ako hráč Utica Cornets má v 6 dueloch bilanciu 2+4, v NHL ako hráč New Jersey Devils má na konte 5 štartov, v nich odohratých viac ako 57 minút, no do štatistík si zatiaľ pripísal iba deväť striel na bránu a žiadne body.

Verme však, že opäť bude povolaný do A-tímu a podarí sa mu prelomiť streleckú smolu, ktorá môže pomôcť nielen jemu, ale aj celému Slovensku, veď Marián patrí medzi kandidátov na oblečenie reprezentačného dresu na olympiáde v Pekingu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marián Studenič (@studo.19)


Zdroj: Eliteprospects.com, Quanthockey.com | Foto: Twitter/New Jersey Devils, Instagram/studo.19