Fanúšikovia West Hamu si v ostatných dvoch sezónach rozhodne nemohli sťažovať na výkony a výsledky svojho obľúbeného klubu. Po prvýkrát od roku 2000 sa totižto dokázal West Ham dve sezóny v rade umiestniť do 7. miesta. Aktuálna situácia je ale kritická.

Kladivári, ktorých najlepším umiestnením v histórii je 3. miesto zo sezóny 1985-86 (v ére Premier to bolo 5. miesto zo sezóny 1998-99), sú totižto v 7-člennej skupine celkov ohrozených zostupom. Kluby od 14. po 20. miesto sú natesnané do dvoch bodov.

Hlavným kameňom úrazu je v tejto sezóne z pohľadu West Hamu ofenzíva. V predošlých dvoch sezónach strelili 60 a 62 gólov (priemer cez 1,5 gólu na zápas), aktuálne sú pod gólovou hranicou (15 gólov v 19 zápasoch). Horšie na tom nie je nik zo súperov. A to majú deväť odlišných strelcov. Najlepší sú však 3-góloví Saïd Benrahma a Gianluca Scamacca, čo je otupná bilancia.

Tieto suchoty by mal pomôcť zahnať Danny Ings. Skúsený anglický kanonier strelil v aktuálnej sezóne za Aston Villu 6 gólov, a to odohral len 818 minút. V sezóne 2019-20 si urobil maximum, keď za Southampton nastrieľal 22 gólov a Zlatá kopačka mu unikla o jediný gól.

West Ham má za služby 30-ročného bývalého hráča Liverpoolu zaplatiť 12 miliónov libier, ďalšie tri milióny by mohla Aston Villa zinkasovať vďaka bonusom. Behom dnešku (štvrtka) podstupuje lekárske vyšetrenia a následne ho čaká podpis zmluvy, údajne do konca sezóny 2024-25. Táto informácia (ohľadom dĺžky kontraktu) ale nie je zatiaľ 100-percentná.

Zdroj: Sky Sports | Foto: Instagram