Slovenská futbalová reprezentácia má za sebou nevydarené účinkovanie v 3. ročníku Ligy národov, keďže v C-divízii s papierovo slabšími súpermi získalo len 7 bodov za bilanciu 2-1-3. To ale nie je to najhoršie, keďže mnohí vnímajú túto „súťaž“ len za akúsi formu priateľských stretnutí.

Žiaľ, podľa aktuálnych pravidiel sa od úspechov či neúspechov v Lige národov odvíja aj postavenie krajín v nasledujúcom žrebe kvalifikácie. Keďže EURO 2024 sa bude konať v Nemecku a Rusko je suspendované, bolo už pred začiatkom tejto edície Ligy národov isté, že Slovensko bude prinajlepšom vo 4. výkonnostnom koši.

V prvých dvoch divíziách bolo totižto vrátane Nemecka a Ruska 32 výberov, bez nich 30. A keďže prvých päť košov bude obsahovať po 10 tímov, presne to vyšlo, že tieto reprezentácie budú v košoch 1 – 3.

Na 99% bolo ale „isté“, že Slovensko bude vo 4. koši, pretože v tom sú všetky celky umiestnené v C-divízii na prvých a druhých miestach, ako aj dva najlepšie na 3. mieste. Slovensko je, žiaľ, medzi tými horšími dvomi z tretích miest.

V osudí tak budeme po boku krajín, ktoré sú označované aj ako trpaslíci. Malta, Cyprus, Gibraltár alebo Lotyšsko. Každopádne, vzhľadom k rôznym prekvapeniam, ktoré sa udiali aj vo vyšších divíziách, môžu byť niektoré skupiny výkonnostne niekde inde než iné a bude tak záležať aj na šťastí, kto sa ocitne v „ľahkej“ skupine a koho môže čakať skupina smrti.

Otvorený názor: Kedy sa odrazí slovenská repre od otupného dna?

Kvalitu mali mnohí: Kto je ale najlepší slovenský futbalista po roku 1993?

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram/Robobozenik