Slovenskí hokejoví fanúšikovia s netrpezlivosťou očakávajú, aké ďalšie mená posilnia našu výpravu pred domácimi Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji. Aj preto sme sa pozreli na zámorských hráčov, ktorí by mohli byť v prípade príchodu posilami.

Len pred nedávnom potvrdil svoj štart v reprezentačnom drese na blížiacich sa MS 2019 Andrej Sekera. Veľký srdciar sa napriek dvom vážnym zraneniam, ktoré prekonal v aktuálnej aj minulej sezóne, stihol dostať do zápasového rytmu a pre svoj tím bude s istotou veľkou oporou.

32-ročný hokejista má nesporné defenzívne kvality, no neraz ukázal že vie byť skvele nápomocným aj v ofenzívnych činnostiach. Je taktiež reálne, že práve on bude opätovne kapitánom Slovenska, ako tomu bolo na minuloročnom šampionáte.

Dobré správou je aj zdravotný stav Christiána Jaroša. Mladík prišiel v predposlednom duely základnej časti k zraneniu, keď po jednej zo striel súpera, ktorá ho trafila, nedohral zápas. V poslednom stretnutí však už na ľade na nechýbal a tak by mal byť zdravotne v poriadku a mohol by čoskoro docestovať aj na Slovensko.

V drese Ottawy Senators pôsobí aj Marián Gáborík. 37-ročný kanonier by bol zaiste obrovskou posilou, no aktuálna situácia priam s istotou vylučuje jeho účasť, keďže dlhodobo laboruje so zranením a dokonca sa povráva o jeho možnom konci kariéry. Veríme však, že ešte nepovedal posledné slovo a s kariérou sa rozlúči tak, ako sa patrí.

Do vyraďovacej časti NHL nepostúpila ani Arizona Coyotes, kde pôsobí Richard Pánik. V prípade slovenského útočníka je však situácia problémová. 28-ročnému rodákovi z Martina totiž vyprší jeho súčasný kontrakt a ak nepodpíše pred MS nový, pravdepodobne nebude mať chuť riskovať prípadné zranenie.

Richard Pánik

Iné je to však v prípade Tomáša Tatara. Ten celú sezónu doslova žiaril a bol jedným z hlavných ťahúňov Montrealu Canadiens, ktorému však o chlp ušla účasť v play off. 28-ročný krídelník síce ešte svoju účasť oficiálne nepotvrdil, no už skôr sa vyjadril, že v prípade nezdaru v lige by sa prišiel veľmi rád. Budeme teda s netrpezlivosťou čakať, ako sa celá situácia vyvinie.

Do play off Národnej hokejovej ligy postúpila štvorica Slovákov a to Jaroslav Halák, Zdeno Chára, Martin Marinčin a Erik Černák. Okrem nich by vo vyraďovacej časti mohli dostať šancu aj hráči z AHL ako Peter Cehlárik, Tomáš Jurčo a Marko Daňo. Všetci títo menovaní by mohli stihnúť aj MS a to v prípade, že by sa púť ich celkov skončila v prvom, respektíve teoreticky aj v druhom kole play off.

V bránke by nemalo mať Slovensko žiadne väčšie problémy. Napriek tomu je v hre aj účasť Petra Budaja a Patrika Rybára. Prvý menovaný síce v tejto sezóne nepreukázal extra formu, avšak jeho skúsenosti a pokoj by sa mohli hodiť. Patrik Rybár chytal super, no so svojím tímom Grand Rapids bude bojovať v play off AHL.

TIP DŇA: Aktuálna súpiska Slovenska pred MS 2019!

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Twitter, Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.