V najprestížnejšej hokejovej lige sveta uvidíme v novom ročníku debutujúci tím s názvom Seattle Kraken, ktorý už skôr stihol predstaviť svoje dresy, logo a aj halu, v ktorej bude hrať. Teraz sme sa dozvedeli aj zloženie jeho kádra, keďže na programe bol tzv. rozširovací draft.

Seattle si mohol vybrať z každého mužstva Národnej hokejovej ligy (okrem Vegas Golden Knights) jedného hráča. Samozrejme, každý jeden tím mal možnosť ochrániť si pred výberom 11 hokejistov. Rozširovací draft teda vyzeral nasledovne, avšak je takmer isté, že Seattle Kraken si nechal veľa miesta pod platovým stropom a bude tak môcť pred štartom nového ročníka podpísať zaujímavých voľných hráčov, či uskutočniť nejakú výmenu.

Zaujímavosťou celého draftu totiž bolo aj to, že Seattle si mohol reálne vybrať aj mená ako Carey Price, Vladimir Tarasenko či Alexander Ovečkin. Avšak, generálny manažér novovzniknutého mužstva musel brať ohľad aj na okolnosti a platy. Hlavne brankár Montrealu Price má zmluvu, ktorá by obrala platový strop o 10 miliónov dolárov. Pri Ovečkinovi by bol zasa problém, že nemá podpísaný kontrakt na ďalšiu sezónu a Seattle by s ním musel rokovať o novej zmluve. Samotný Rus sa však už skôr vyjadril, že by rád pokračoval v drese Capitals a tak by si ho vlastne Seattle vybral zbytočne.

Zdroj|Foto: Twitter