El Clásico, zrejme najprestížnejší futbalový zápas sveta, sa hral naposledy deň pred Vianocami. Real Madrid v ňom zahanbujúco prehral s Barcelonou 0:3, čím este väčšmi prehĺbil svoju stratu v tabuľke. Sezóna 2017/18 sa na španielskych trávnikoch ale ich vzájomnou konfrontáciou aj začala, keď v oboch superpohárových dueloch dominoval madridský celok.

Znie to možno neuveriteľne, no stále sa môžme dočkať v aktuálnej sezóne až ôsmych zápasov medzi odvekými rivalmi. Zatiaľ sa hrali tri, jeden nás ešte čaká v lige a ďalšie dva a dva zápasy naviac by mohli diváci vidieť v prípade, že by sa proti sebe tieto kluby stretli v španielskom pohári a Lige majstrov. Šance na pohárovú konfrontáciu sa momentálne mierne znížili, pretože štvrťfinálový žreb týchto súperov nespojil.

Žreb štvrťfinále Copa del Rey:

  • Real Madrid – Legánes
  • FC Barcelona – Espanyol
  • FC Sevilla – Atlético Madrid
  • Aláves – Valencia

Ďalšiu šancu na vzájomné zápasy budú mať v prípade postupu do semifinále. Čo sa týka Ligy majstrov, v nej majú v osemfinále obaja španielsky giganti súperov ťažkého kalibru, Real si zahrá proti PSG a Barcelona vyzve Chelsea.

Zdroj: Espnfc.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.