Slovenská futbalová reprezentácia opäť nie zahrnutá do základnej verzie najnovšieho ročníka hry FIFA, no to neznamená, že nás nemôže nezaujímať, ako by vyzerala. Pozrite sa spoločne s nami na hodnotenia našich najlepších reprezentantov.

Kráľom Slovákov je suverénne a podľa očakávaní Milan Škriniar. Tvorcovia mu prisúdili celkové hodnotenie 86 a potenciál až 88. Elitnú trojicu našich futbalistov dopĺňajú Martin Dúbravka (81) a Marek Hamšík (80), ktorí v hre vinou svojho veku už „neporastú“. Nik z našej XI avšak nemá hodnotenie nižšie než 74!

Ideálna XI SVK reprezentácie:

Ani za lavičku, ktorá by doplnila tradičnú 23-člennú nomináciu, by sme sa nemuseli hanbiť. Dúbravkovi by kryli chrbát Rodák (73) a Greif (72), do stredu obrany by mohli naskočiť defenzívny univerzál Kiss (73), Štetina (72), Vavro (71), na jej „kritické“ okraje Holúbek (66) a Sekulič (66). Nevošiel by sa na ňu napríklad Ľubomír Šatka (69).

Do stredovej formácie by boli pripravení Hrošovký (74), Hromada (73), Bénes (73) a Bero (72), na krídlo Haraslín (71) a post náhradného útočníka by obsadil Boženík (70). Za zmienku stojí i talentovaný Suslov, ktorý má síce hodnotenie len 69, no potenciál až 83.

Zdroj: Fifaindex.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11, Facebook/SFZ