26. december je veľkým dňom v Anglicku, pretože v tejto krajine sa každoročne odohrá veľká porcia futbalových zápasov po celej krajine. Tento deň je mnohými nazývaný aj “Boxing Day” a jeho história je už veľmi dlhá. Anglický denník Daily Mail prišiel so zaujímavým článkom o tom, ako vyzeral takýto vianočný futbalový deň pred vyše štyridsiatimi rokmi. 

Písal sa rok 1963 a futbaloví nadšenci po celom svete sa už nevedeli dočkať ďalšieho kola najvyššej anglickej súťaže. Na začiatku by však niektorí ani nepomysleli na to, akú gólovú nádielku im tento deň prinesie. Počas desiatich zápasov padlo neuveriteľných 66 gólov a takýto strelecký počin si už najvyššia anglická futbalová liga nepamätá veľmi dlho. Našli sa ale aj tímy, ktoré vyšli strelecky naprázdno, no boli len dva.

Medzi najšialenejšie výsledky patrí určite vysoké víťazstvo Burnley, ktoré deklasovalo Manchester United na domácej pôde 6:1. Zhodou okolností je na programe zápas týchto dvoch súperov aj dnes o 16:00, no v opačnom podaní. Najvyššiu výhru zaznamenalo mužstvo Fulhamu, ktoré rozstrieľalo Ipswich vysoko 10:1. Dnes by ste už tieto dve mužstvá len márne hľadali v Premier League.

Výsledky Boxing Day v roku 1963

Boxing Day v roku 1963

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.