INZERCIA | Dámske hodinky nie sú len funkčným zariadením, ale aj vkusným doplnkom každého outfitu. Poradíme vám, aké hodinky sa hodia do spoločnosti, do práce a aké vám poslúžia pri športovaní.

 

Výber dámskych hodiniek

Ako pri výbere dámskych hodiniek postupovať? Zo všetkého najskôr si ujasnite, kam ich budete najčastejšie nosiť. Zháňate dámske hodinky na bežné denné nosenie do práce alebo do mesta? Potrebujete elegantný doplnok k spoločenským šatám či businessovému kabátiku? Alebo snáď chcete mať dokonalý prehľad o svojich športových výkonoch?

Ako si výber ešte zjednodušiť? Využite Heureku, kde nájdete širokú ponuku dámskych hodiniek, ktorú si môžete porovnať podľa obľúbenosti alebo ceny. Jednotlivé produkty medzi sebou ľahko a rýchlo porovnáte a okrem toho sú vám k dispozícii recenzie overených používateľov. 

Hodinky na každodenné nosenie

Túžite po univerzálnych hodinkách, ktoré môžete nosiť každý deň? Nebojte sa do nich investovať a zaobstarať si dámské hodinky s kvalitným koženým remienkom, ktorý sa len tak neošúpe. Dávate prednosť kovu? Miesto ocele, ktorá je na bežné denné nosenie príliš ťažká, siahnite po hodinkách s hliníkovým alebo titánovým náramkom. Uistite sa tiež, že sklíčko hodiniek je dostatočne odolné – vhodnou voľbou je minerálne sklíčko so zafírovou úpravou, ktoré len tak niečo nepoškriabe.

Nezabudnite, že hodinky nie sú len ukazovateľom času. Určite u nich oceníte stopky, budík alebo určitý stupeň vodotesnosti – napríklad hodinky s vodotesnosťou do 50 metrov a viac môžu prísť do kontaktu s vodou, či už pri umývaní riadu alebo pri prechádzke v daždi.

Spoločenské hodinky

Do práce, na obchodnú schôdzku alebo na spoločenskú udalosť zvoľte reprezentatívne dámske hodinky, ktoré vynikajú jednoduchým dizajnom a kvalitným spracovaním. Zabudnite preto na detaily, ktoré na seba strhávajú príliš pozornosti, ako je podsvietený ciferník alebo výrazné farebné puzdro hodiniek. Pokiaľ sa jedná o zvlášť formálnu udalosť, dajte prednosť koženému remienku a farebne ho zlaďte s ostatnými doplnkami.

Športové hodinky

Ak sa venujete športu, či už pre radosť, alebo dokonca závodne, nemali by vám na zápästí chýbať dámske športové hodinky. Pri základných modeloch nájdete merač tepovej frekvencie, krokomer, merač prejdenej vzdialenosti a spálených kalórií. Väčšinou nechýba ani monitoring spánku, ktorý vás informuje o jeho dĺžke a kvalite.

Pokročilé modely ponúkajú meranie tempa a intervalových tréningov, meranie nadmorskej výšky či záznam prejdenej trasy. Na konci dňa tak máte dokonalý prehľad o vašej športovej aktivite, a to nielen na displeji hodiniek, ale po prepojení s vaším smartfónom tiež v mobilnej aplikácii.

Detaily, na ktorých záleží

  • Mechanické alebo na baterku? Hodinky s mechanickým pohonom patria ku klasike, nezaobídu sa ale bez pravidelného naťahovania. Pre každodenné nosenie sa preto hodia skôr takzvané quartz hodinky, pri ktorých stačí raz za cca 4 roky vymeniť baterku.
  • Minerálne alebo zafírové sklíčko? Minerálne sklíčko dosahuje cca šiesteho stupňa tvrdosti na Mohsovej stupnici, zatiaľ čo zafírové sklíčko sa nachádza na pozícii deväť, takže sa dá poškriabať iba nerastom rovnakej tvrdosti a tvrdším, čo už je len diamant. Vyhľadávaným kompromisom je minerálne sklíčko so zafírovou úpravou.

Foto: Pexels.com