Kanadsko-americká NHL bola svedkom ďalšieho galapredstavenia jedného hráča. Piatimi gólmi sa totiž predviedol fínsky útočník Patrik Laine, ktorý tak pomohol svojmu tímu Winnipeg Jets k vysokej výhre nad St. Louis Blues 8:4. 

Fínska hviezda zaznamenala po góle v prvej a tretej tretine a tri góly sa mu podarilo streliť v prostrednej časti hry. Celkovo má na svojom konte v tomto ročníku 19 gólov v 22 zápasoch, čím vedie v tabuľke strelcov celej NHL o jeden gól pred Jeffom Skinnerom.

Forma fínskeho hokejistu je neskutočná. Aktuálny mesiac je to pre neho už tretí hattrick, pričom v kariére ich nazbieral doteraz sedem. Pre Slovákov však malo jeho 5 gólov taktiež špecifickú príchuť, mohli si totiž zaspomínať na 5-gólový zápas Mariána Gáboríka.

Nášmu rýchlikovi sa totiž podarilo skórovať 5-krát v jednom zápase ešte v drese Minnesoty Wild proti New Yorku Rangers 20. decembra 2007. Odvtedy to pred Patrikom Lainem zvládol iba Johan Franzen v roku 2011, keď dal 5 gólov vo farbách Detroitu proti Ottawe.

Patrik Laine 5 gólov v zápase

Marián Gáborík 5 gólov v zápase

Zdroj: Nhl.com | Foto: Twitter | Video: YouTube, Streamable.com