Nuž, nie vždy je veľký humbuk okolo mladého talentovaného hráča prospešný pre neho. Koniec koncov, spomínate si na Martina Ødegaarda a ako bolo rušno okolo neho a jeho talentu? Nasledujúce roky sa trochu trápil, pretože prílišný tlak takýmto nádejným hráčom dokáže ublížiť.

Ødegaard sa však našťastie vzchopil a po úspešnom angažmáne v Reale Sociedad si ho Real Madrid stiahol do A-tímu, kde by mohol napredovať a zušľachťovať svoj potenciál. Nuž, nie všetci hráči, ktorí hrali v tak mladom veku za veľkoklub dopadli ako mladý Nór. Spomínate si na Alena Halilovića? 5 až 6 rokov dozadu sa okolo jeho mena vytvoril spomínaný humbuk a to “chorvátskemu Messimu” ani náhodou nepomohlo.

V roku 2014 zaplatila Barcelona Dinamu Záhreb za 18-ročného mladíka 5 miliónov eur. V tom čase sa chorvátska vychádzajúca hviezdička považovala za najväčší talent v krajine a Vatreni do neho vkladali veľké nádeje. Halilović po prestupe rok brázdil Barcelonské béčko a v lete 2015 sa presunul do A-tímu. Lenže za Barcelonu odohral vo svojej kariére len jeden jediný zápas a to v Copa del Rey. A tak sa v auguste 2015 porúčal na hosťovanie do Sportingu Gijón.

Ofenzívny záložník v Gijóne veľmi nežiaril (37 zápasov, 5 gólov a 5 asistencií) a tak sa ho Barcelona zbavila 21. júla 2016, keď za 5 miliónov eur prestúpil do Hamburgu. Tam to však bolo fiasko a po roku trápenia putoval na hosťovanie do Las Palmas. Ani tam nijak nežiaril a tak sa zdalo, že chorvátsky Messi postupne upadá. V lete roku 2018 však prišla ako blesk z jasného neba ponuka z AC Milána a Halilović prestúpil z Hamburgu do Serie A zadarmo. Ani tam však neohúril a po polroku bol poslaný na ďalšie hosťovanie do Standardu Liége.

1.septembra 2019 bol Halilović späť v Miláne, no o deň na to bol poslaný na ďalšie hosťovanie, tentokrát do Heerenveenu. Tam znova sklamal a 5. októbra tohto roka opustil AC, ktoré s ním rozviazalo zmluvu. 24-ročný Halilović si však 24. novembra 2020 našiel nový klub. Pôsobiť bude už vo svojom deviatom klube kariéry, v Birminghame, ktorý hrá v druhej najvyššej anglickej lige, kde podpísal ročný kontrakt. Bude to pre neho nový reštart alebo sa do konca svojej kariéry bude potácať v takýchto kluboch?

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter