Súčasný svet najviac hovorí o Cristiano Ronaldovi. Fanúšikovia futbalu a to najmä tí starší, však iste pamätajú na iného fenomenálneho Ronalda, ktorý obliekal dres Brazílie. Zamysleli ste sa niekedy, koľko by podobný hráč stál na prestupovom trhu dnes?

Mnohí z nás len neveriacky krútia hlavou, keď sa v médiách dočítajú o premrštených cenách jednotlivých hráčov. Pričom ešte v nie tak dávnej minulosti menili svoje pôsobiska legendy svetového futbalu len za pá desiatok miliónov eur a teda za sumu, ktorú dnes musí klub zaplatiť za čo i len priemernejšiu vychádzajúcu hviezdu.

Ronaldo Luis Nazário de Lima, ako znie celé meno legendárneho útočníka, prestupoval v roku 1997 z FC Barceloa do milánskeho Interu za 28 miliónov eur. Štúdie spoločnosti Play Ratings sa teda pokúsili odhadnúť, koľko by stál reálny prestup dnes.

Do úvahy v sa v tomto smere brala nie len inflácia, ale aj súčasné pomery na trhu. Výsledná suma vás preto zarazí. Ak by 42-ročný bývalý futbalista prestupoval zo Španielska do Talianska dnes, jeho cena by bola neuveriteľných 433 miliónov eur. Rázom by tak takmer zdvojnásobil aj aktuálny prestupový rekord, ktorý drží jeho krajan Neymar. Ten sa z katalánskeho veľkoklubu sťahoval do PSG za 222 miliónov eur.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter