Real Madrid bol ešte pred nejakým tým mesiacom vynášaný do nebies. Po troch triumfoch v Lige majstrov v rade bol mnohými pasovaný do roly najlepšieho futbalového klubu sveta.

Šport však býva vrtkavý a situácia sa môže razom otočiť. Niečo podobné práve zažíva aj “Biely balet”, ktorý v momentálnej forme zrejme najlepším klubom sveta nie je. V posledných štyroch súťažných zápasoch totiž Real prehral až trikrát, raz remizoval, a čo je pre priaznivcov kráľovského veľkoklubu najhoršie, ich miláčikovia v týchto stretnutiach nestrelili ani gól.

Pre tak ofenzívne mužstvo, akým je Real Madrid, je niečo podobné malá športová katastrofa. Aj preto je na pleciach súčasného trénera “Los Blancos” Julena Lopeteguia  obrovský tlak. Denník Corriere Dello Sport dokonca tvrdí, že ak by sa v podobnej výsledkovej kríze nenachádzal i najväčší rival z Barcelony, Lopetegui by si už balil kufre.

Zlomovým momentom v otázke zotrvania španielskeho kouča na lavičke Realu má byť blížiace sa El Clásico, ktoré sa odohrá 28. októbra. Ak by Real Madrid ťahal za kratší koniec, Lopetegui by sa z klubu porúčal a podľa vyššie spomínaného periodika má mať prezident Florentino Pérez už vyhliadnutú náhradu. Tou nemá byť nikto iný než Antonio Conte, ktorý pred sezónou skončil v Chelsea a odvtedy je bez angažmánu.

Vysmiaty Antonio Conte

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.