Už dnes v noci o 2:00 SEČ odhorajú rozhodujúci zápas Tampa Bay Lightning a Washington Capitals. Séria by sa dala pokojne aj nazvať sériou hosťujúcich tímov. Obidve mužstvá prehrali svoje prvé dva domáce zápasy a až piaty a šiesty zápas v tejto sérii dokázali zvládnuť domáce tímy. Ako dopadne rozhodujúci duel na ľade Tampy?

Hosťujúci tím z hlavného mesta bude potrebovať góly svojho kapitána, ktorý zatiaľ vo všetkých troch stretnutiach na ľade Tampy dokázal skórovať. Bolo to pri víťazstvách 2:4, 2:6 a pri prehre 3:2. Ovečkin je spolu s jeho krajanom Jevgenijom Kuznecovom s 11 presnými zásahmi najlepším strelcom svojho tímu.

Najlepším kanonierom play-off je zatiaľ 14 gólový Mark Scheifele z Winnipegu, ktorý už ale vypadol. Washington vo vyraďovacej časti vyhral jedenásť stretnutí a až v šiestich víťazných zápasoch skóroval ich kapitán Alexander Ovečkin. Toto hovorí za všetko, ako veľmi potrebuje Washington góly svojho lídra, ktorý sa s Capitals ešte nikdy nedostal tak blízko k vysnívanému Stanley Cupu.

Foto: Twitter