Veteránom sa v každom športe dostáva pozornosti, najmä ak sú stále platnými členmi svojich tímov. Česká hokejová ikona Jaromír Jágr oslávi vo februári 2018 už 46. narodeniny, no stále hrá NHL. Momentálne oblieka dres Calgary Flames a už počas tohto ročníka sa môže stať absolútnym rekordérom v počte odohraných zápasov v profilige.

Aj futbal má svojich “Jágrov” a jedným z nich je slovenskému fanúšikovi nie príliš známy brankár Óscar Pérez Rojas. Tento chlapík oslávi 1. februára 2018 už 45. narodeniny, no na futbalovom dôchodku stále nie je. A prečo by aj mal? V uplynulom ročníku severoamerickej obdoby Ligy majstrov vychytal mexickému tímu Pachuca CF titul a do bránky sa postavil aj proti Wydadu Casablanca vo štvrťfinále MS klubov, ktoré jeho tím vyhral 1:0 po predĺžení.

Stal sa tak najstarším účastníkom tohto podujatia, veď nik iný sa veku 44 rokov a 312 dní ani nepriblížil. Už v utorok 12. decembra môže tento rekord posunúť o ďalšie tri dni proti brazílskemu Grémiu a cez víkend v zápase o tretie miesto, prípadne vo finále, kde by mohol čeliť aj samotnému Realu Madrid!

Pre doplnenie, Óscar Pérez Rojas rozbehol svoju kariéru v Cruz Azul už v roku 1993 a dodnes je stále jeho kmeňovým hráčom, hoci od roku 2008 strieda už len hosťovania. Vo svojom aktuálnom pôsobisku je však už piatu sezónu a na konte má v ňom už viac než 160 štartov a viaceré cenné trofeje. Za Mexiko chytal v rokoch 1997-2010 v 56 stretnutiach.

Zdroj|Foto: Twitter, Wikipedia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.