Uvidíme, či tvrdenie, že žiadna africká krajina sa nikdy neprebojovala do semifinále MS vo futbale, bude platiť aj po šampionáte v Katare. Podľa papierových predpokladov áno. Ale reprezentácia Ghany ukazuje, že by mohla prekvapiť.

V roku 2010 vypadla až vo štvrťfinaĺe po pokutových kopoch s Uruguajom, a to mala v 121. minúte k dispozícii penaltu, ktorá ostala nepremenená. V roku 2006 to Ghana dotiahla do osemfinále, v roku 2014 vypadla v skupinovej fáze. Do Ruska sa v roku 2018 nekvalifikovala.

Aktuálne ale majú v Ghane opäť slušnú generáciu, ktorú nemožno podceniť. V defenzíve je tentokrát solídna kvalita, hoci brankára by to chcelo určite oveľa lepšieho. Stred poľa i ofenzíva ale taktiež skrývajú zaujímavé mená s potenciálom. V skupine H čaká na Ghanu Španielsko, Uruguaj a Južná Kórea. Všetko sú to kvalitné futbalové krajiny, no žiadna z nich nie je práve na „svojom výslní“. Dokáže to ghanský výber využiť?

Možná XI Ghany na MS v Katare

Prakticky celá zostava je poskladaná z hráčov z TOP líg, najmä z Premier League, La Ligy či Ligue 1, Kudus je vychádzajúca hviezdička Ajaxu, a to najmä do ofenzívy má tréner Otto k dispozícii ďalších zaujímavých hráčov vrátane Jordana Ayewa či mladého Afenu-Gyana. Brankár je síce až z 3. anglickej ligy z Charltonu, no skúsenosti má aj s League Championship, a hlavne, v Anglicku aj futbalovo vyrastal

MS v Katare sa nezadržateľne blížia: Ktoré tri krajiny sa vrátia s cenným kovom?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ghana Black Stars (@blackstarsofghanafa_)

Foto: Chosen11, Instagram/ghanablackstars