Ani Bayern Mníchov nie je dokonalý klub, ktorý netrápia žiadne problémy. Táto sezóna nie je pre Bavorov bohvieako úspešná. Domácu Bundesligu síce s 99%-tnou pravdepodobnosťou ovládnu, no ďalší pohár v tomto ročníku už nezískajú.

V ďalšej sezóne sa však Bayern už pod vedením trénera Juliana Nagelsmanna, bude snažiť získať minimálne treble. Predtým však musia Bavori vyriešiť problém, ktorý ich trápi už dlhšiu dobu. Konkrétne od momentu, kedy sa Joshua Kimmich presunul do stredu poľa a zanechal post pravého obrancu. FCB odvtedy len márne hľadá hráča, ktorý by Kimmicha rovnako kvalitne nahradil na jeho bývalom poste.

Pred touto sezónou kúpil Bayern z Marseille obrancu Bounu Sarra za 8 miliónov eur, no ten odohral v Bundeslige len chabých 7 zápasov. A hoci je zmluvne zaviazaný do roku 2024, zdá sa, že z Nemecka sa bude porúčať už po jednej sezóne. Sarr výkonmi absolútne nepresvedčil a vyhorel na celej čiare. Na poste pravého obrancu zvykne hrať aj Benjamin Pavard, no ten neprežíva ideálnu sezónu a výkonnostne mimoriadne zaostáva.

bouna sarr

Bayern sa tak podľa nemeckých médií rozhliada na prestupovom trhu. Lákavý je najmä hráč Realu Madrid Lucas Vázquez. Ten síce najčastejšie hráva na pozícií pravého krídelníka, no vo svojej kariére už 31-krát nastúpil do zápasu ako pravý obranca. Prečo je 29-ročný prirodzený krídelník lákavým objektom pre Bayern?

Španielovi totiž v lete končí aktuálny kontrakt s Realom a pokiaľ sa obe strany nedohodnú, Vázquez sa stane voľným hráčom dostupným zadarmo pre akýkoľvek klub. Po posledných informáciách z Madridu by však mal byť hráč Realu naklonený k predĺženiu zmluvy. Nič však ešte nebolo oficiálne potvrdené, takže ak Vázqueza láka pôsobenie v Bayerne, tak by bola hádanka Nemcov vyriešená. Ale ak nie, budú sa musieť popozerať inde. V hre je aj mladý Max Aarons z anglického Norwichu.

vazquez

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter