Gennaro Gattuso si svoj návrat do prvého tímu milánskeho AC predstavoval určite inak. Jeho mužstvo len remizovalo v rámci 15. kola Serie A na pôde posledného Beneventa 2:2, keď v nadstavenom čase stretnutia rozhodol hlavičkou o deľbe bodov brankár domácich Alberto Brignoli. Pre Milánčanov tak prišla ďalšia strata bodov, ktorá “posunula” toto mužstvo až na nelichotivú ôsmu priečku. 

S doterajším priebehom sezóny nie je v červenej časti Milána spokojný asi nikto a prvé obete by mali padať už počas zimného prestupového obdobia. Jednou z nich by mal byť aj chorvátsky útočník Nikola Kalinić, ktorý prišiel na San Siro počas tohto leta. Klub za neho zaplatil 25 miliónov eur, no výsledky sa zatiaľ nedostavili. Za všetko hovorí aj chabá strelecká štatistika, keď počas 16 zápasov zaznamenal tento Chorvát len 4 góly.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Taliansky veľkoklub údajne plánuje jeho zimný predaj do Číny, kam by sa mohol sťahovať za 30 miliónov eur už po pár mesiacoch v klube. Jeho novou náhradou by sa mal podľa najnovších správ stať jeden z dvojice Pierre-Emerick Aubameyang a Andrea Belotti. Prvý menovaný už má skúsenosť s týmto klubom, no od tej doby už prešlo niekoľko rokov.

28-ročný útočník by sa tak mohol vrátiť na staré známe pôsobisko a jeho cena by nemala byť problémom. Dortmund si za svoju hviezdu vraj žiada 50 miliónov eur, čo nie je za útočníka takýchto kvalít až tak veľa. Problémom je ale záujem aj zo strany ostatných veľkoklubov či už Liverpoolu, Chelsea alebo Realu Madrid.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

V prípade Belottiho nie je problémom veľký záujem konkurencie, ale skôr privysoká cena. Turín je údajne ochotný svoju útočnú hviezdu pustiť len za sumu, ktorú má hráč vo svojej výstupnej klauzule. Jej hodnota je až 100 miliónov eur, čo sa zdá predstaviteľom milánskeho AC priveľa. Nečudo, veď Belotti zaznamenal v tejto sezóne len štyri góly a je taktiež mimo svojej optimálnej formy, rovnako ako Kalinić.

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.