Vzťahy medzi poprednými klubmi Serie A bývajú poriadne napäté. Temperamentní Taliani sa neraz za svoj milovaný klub neváhajú pobiť. Azda každý fanúšik gangsterských filmov z mafiánskeho prostredia vie, že najhorším činom na Apeninskom polostrove je zrada.

Zrada sa však neodpúšťa ani v talianskom futbale, o čom by vedel azda najlepšie rozprávať argentínsky útočník Gonzalo Higuaín. 30-ročný strelec prestupoval v roku 2013 do Neapola z Realu Madrid. “El Pipita” strieľal jeden gól za druhým a fanúšikovia ho milovali. V sezóne 2015/16 sa dokonca stal najlepším strelcom Serie A a v drese “Partenopei” získal aj Coppa Italia a Taliansky superpohár.

26. júla 2016 však Higuaín bodol fanúšikom Neapola dýku do chrbta. Oficiálne za 90 miliónov eur posilnil Juventus, mužstvo, ktoré Neapolu každoročne vyfúkne titul. V Neapole sa rodák z francúzskeho Brestu stal nepriateľom číslo 1. Teraz už však Higuaín háji farby milánskeho AC, ktoré počas tohto víkendu odohrá v Neapole stretnutie Serie A.

Neapolskí fans však nezabúdajú a hráčov AC Milána privítali veľkým bannerom, na ktorom sa vynímal odkaz pre Gonzala Higuaína: “Vymenil si už viac dresov ako trenírok!” 

Pre Higuaína je AC Miláno už treťou zastávkou v Taliansku. Pred príchodom do Realu Madrid obliekal iba dres materského River Plate v Argentíne. Ktovie, ako sa Gonzalo Higuaín zachová, ak by sa mu proti zverencom Carla Ancelottiho podarilo skórovať…

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter