Vedenie slávneho talianskeho klubu napĺňa svoje sľuby. Po konci uplynulej sezóny, ktorá sa opäť skončila hlboko pod očakávania svojich fanúšikov, avizovali kompetentní zisk viacerých posíl.

Ricardo Rodríguez, André Silva, Mateo Musacchio či Franck Kessié sú futbalisti, ktorých v sezóne 2017/18 budeme môcť vidieť v červeno-čiernych dresoch milánskeho AC. K týmto posilám pribudla ďalšia, tentokrát z Nemecka. Dres AC Milána bude obliekať aj ofenzívny záložník Hakan Çalhanoğlu, ktorý od roku 2014 pôsobil v Bayeri Leverkusen.

Turecký futbalista počas celého angažmánu patril k oporám nemeckého klubu, za ktorý však od februára 2017 nemohol kvôli trestu nastúpiť. Çalhanoğlu je vychýrený špecialista na priame kopy a v 115 zápasoch strelil 28 gólov. Predtým pôsobil aj v Hamburgu a Karlsruher. Do talianskeho klubu prichádza za 20 miliónov eur a mal by mu dopomôcť k návratu do Ligy majstrov, ktorú v budúcej sezóne zabezpečí vďaka novému systému európskych pohárov aj 4. miesto v domácej lige.

Hakan Çalhanoğlu je špecialista na priame kopy

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.