Španielska La Liga ako jedna z dvoch najlepších európskych klubových súťaží (spoločne s Premier League) má na konci apríla za sebou 33 kôl súčasného ročníka. A teda, hrať sa bude ešte o 15 bodov a dá sa povedať, že záver bude hektický a poriadne napínavý.

Áno, ale z určitého uhla pohľadu je vlastne “rozhodnuté”. Práve po dueloch 33. kola sa definitívne rozhodlo o všetkých štyroch španielskych účastníkoch budúco sezónnej Ligy Majstrov UEFA. A to je vskutku ratita, keďže zvyčajne o takomto čase sa hráva minimálne ešte o dve miestenky.

Na čele je Atlético Madrid so 73 bodmi, duo Real Madrid a FC Barcelona má po 71 bodov a FC Sevilla ich má rovných 70. FC Barcelona má, mimochodom, zápas s Granadou k dobru, a teda, po nevydarenom úvode sezóny sa môže na konci apríla dostať rovno do čela tabuľky a seriózne uvažovať o titule. To si v posledných týždňoch necháva Atlético doslova unikať pomedzi prstami. Kto napokon súťaž ovládne? To je najhorúcejšia téma.

Pre porovnanie, v Anglicku má v rovnakej fáze matematickú istotu LM len Manchester City, zatiaľ čo v hre je hypoteticky ešte jedenásta Aston Villa, zatiaľ čo v Taliansku je krôčik od istoty len Inter Miláno a bojujú celky až do siedmeho miesta.

Podarí sa Benzemovi vystrieľať Realu trofej?

Zároveň sa navyše zdá, že ani boj o Európsku a Konferenčnú ligu nebude nijak hektický, keďže trio Real Sociedad, Betis Sevilla a Villarreal má pred nasledovateľmi pomerne slušný náskok. Nutno dodať, že Villarreal sa teoreticky môže predstaviť aj v Lige Majstrov, no to by musel vyhrať Európsku ligu. Španieli by tak ako druhá krajina histórie mali v jednom ročníku LM piatich účastníkov.

A tak aspoň boj o záchranu sa javí ako skutočne napínavý. Akurát SD Eibar sa po siedmych rokoch zrejme so súťažou rozlúči, avšak do boja o udržanie sa sú namočené prakticky všetky celky od 12. miesta nadol.

Real Sociedad bol dlho v hre o TOP4, aktuálne drží zubami-nechtami aspoň 5. priečku

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter